Szybki kontakt
tel.
500-610-331
Zamówienia telefonicznie przyjmujemy
w godzinach: PN-PT: 11.00-19.00
Pełne dane kontaktowe

SEMCO to polska firma z rodzinną tradycją. Historia rodziny korzeniami swymi sięga Francji, skąd w 1782 r. przybyli jej przodkowie i osiedlili się w Polsce. Tradycją było, że wszyscy po mieczu zajmowali się rolnictwem, a po kądzieli leśnictwem i młynarstwem. Stąd - siedlisko, które obecnie zajmuje firma - to młyn zbudowany w 1906 r. Od 1990 r. prowadzą specjalistyczne gospodarstwo SemCo SGNiP o wielkości 50 ha oraz kontraktację na 250 ha u rolników specjalistów. Dysponujeą bazą produkcyjną wraz z magazynami w centralnej Polsce. Posiadą laboratorium specjalistyczne.

CZŁONKOWSTWO: SemCo jest członkiem Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego, zasiada we władzach Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego w Wielkopolsce oraz Slow Food Polska.

UPRAWY I PRODUKCJA OLEJÓW: Podstawą do rozpoczęcia działalności przetwórczej była - i jest w dalszym ciągu - uprawa roślin zielarskich, cebul kwiatowych, nasion roślin oleistych, miłorzębu dwuklapowego (Ginkgo biloba) oraz handel nimi w Polsce i za granicą.

Bazują na produkcji olejów zawierających NNKT (nienasycone kwasy tłuszczowe), w tym wiesiołka, ogórecznika, zarodków pszenicy i pestki czarnej porzeczki. Ponadto tłoczą len, lniankę, konopie, ostropest itp.

Produkcja olejów w Zakładzie SemCo oparta jest o plantacje nasion kontraktowanych i monitorowanych w ciągu okresu wegetacji. Nasiona pochodzą z polskiej hodowli oraz z własnych odmian rejestrowanych w COBOR np. Lnianka Jara Śmiłowska oarz cebula Stuttgarten Riesen.

Produkcja odbywa się zgodnie z systemem HACCP.

SUSZONE LIŚCIE MIŁORZĘBU JAPOŃSKIEGO 20G - SEMCO
8,06 
Opakowanie: 20g Dostępność: Brak
Kraj pochodzenia: Polska Wysyłka: -
Producent: SEMCO Wartość odżywcza: -

OPIS: SUSZONE LIŚCIE MIŁORZĘBU JAPOŃSKIEGO - SEMCO. Miłorząb należy do drzew o dużych walorach ozdobnych i leczniczych. Pochodzi z Chin gdzie uważany jest za symbol miłości, płodności, zdrowia i ciepła ogniska domowego. W ostatnim trzydziestoleciu z liści tego gatunku zaczęto wytwarzać ekstrakty. Z nich produkowane są leki przeciwdziałające miażdżycy oraz poprawiające centralne i obwodowe krążenie krwi.

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA: 1g czyli 1 łyżeczkę liście zalać szklanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem do zaparzenia przez ok 5 minut.

SKŁAD PRODUKTU: liście miłorzębu lekarskiego 100%.

DLA ZDROWIA: Napar z liści miłorzębu podnosi koncentrację i poprawia pracę mózgu. Zalecany jest również osobom cierpiącym na miażdżycę i chorobę wieńcową. Pomaga likwidować szumy uszne, zawroty głowy, otępienie umysłowe oraz poprawia słuch. Związki czynne znajdujące się w miłorzębie mają bardzo silne działanie, usprawniają przepływ krwi szczególnie w obrębie mózgu, poprawiają ukrwienie ślimaka w uchu wewnętrznym, zwiększają elastyczność naczyń krwionośnych, ożywiają czynności mózgowe.

Ocena:

Opinie klientów

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Opinie o Biobrain.pl na Opineo.pl