Szybki kontakt
tel.
500-610-331
Zamówienia telefonicznie przyjmujemy
w godzinach: PN-PT: 11.00-19.00
Pełne dane kontaktowe
OWIES BEZŁUSKOWY BIO 500g - NATU
8,90 
Opakowanie: - Dostępność: Brak
Kraj pochodzenia: - Wysyłka: -
Producent: NATU Wartość odżywcza: -

OPIS: Ekologiczny owies bezłuskowy NATU, zwany także nagim, uprawiany jest od stuleci. Wykorzystywano go jako łatwy w przygotowaniu pokarm dla ludzi. W pierwszych latach osadnictwa na dzisiejszych terenach Stanów Zjednoczonych uprawa m.in. owsa zapewniała zasoby żywności niezbędne do przeżycia kolonii. Osadnicy, którzy zamieszkali na dzisiejszych obszarach stanu New Hampshire, przyrządzali specjalną potrawę z owsa bezłuskowego. Ziarno było mielone, przesiewane, następnie moczone i pozostawiane na pewien okres czasu, by sfermentowało. Potem gotowano je do postaci galaretki. Odmiana ta została zarzucona, ponieważ nie nadaje się do hodowli w skali przemysłowej – nie toleruje nawozów sztucznych. Obecnie powraca do łask, ponieważ doskonale nadaje się do upraw ekologicznych.

DLA ZDROWIA: Owies bezłuskowy jest zbożem bogatym w składniki odżywcze – sole mineralne, witaminy i tłuszcze w ilościach stanowiących konkurencję dla kukurydzy, a także białka zbliżone do białka soi. Można go wykorzystywać jak inne pełne ziarna do zup, kotletów, pasztetów, lub jako dodatek w charakterze kaszy. Doskonale nadaje się do kiełkowania w wyniku czego otrzymujemy lekko strawne i odżywcze kiełki.

W MEDYCINIE CHIŃSKIEJ: Przypisuje mu się naturę termiczną ogrzewającą, słodki i delikatnie gorzki smak. Ma działać kojąco, leczyć układ nerwowy i rozrodczy, wzmacniać śledzionę-trzustkę, usuwać cholesterol z przewodu pokarmowego i naczyń krwionośnych oraz wzmacniać mięsień sercowy. Ponieważ owies jest bardzo bogaty w krzem, ma wspierać regenerację układu kostnego i tkanki łącznej. Wywar lub owsianka wzmacniają odporność i świetnie nadają się dla osób osłabionych lub niedoborowych.

SKŁAD: owies bezłuskowy*.
*składniki ekologiczne

OPAKOWANIE: 400g

###

###

###

Ocena:

Opinie klientów

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Opinie o Biobrain.pl na Opineo.pl