Szybki kontakt
tel.
500-610-331
Zamówienia telefonicznie przyjmujemy
w godzinach: PN-PT: 11.00-19.00
Pełne dane kontaktowe
Bezglutenowe Bez mleka Bez cukru Bez orzechów Wegański

DARY NATURY to firma działająca w branży zielarskiej oraz zdrowej żywności. Firma położona jest w południowej części województwa podlaskiego, w powiecie siemiatyckim, w małej, położonej wśród lasów wiosce Koryciny. Rejon wokół firmy charakteryzuje się dużą lesistością oraz zróżnicowaniem terenu. Warunki te sprzyjają występowaniu dużej ilości roślin, które są zbierane jako surowiec zielarski. W tej okolicy od wielu pokoleń istnieje również tradycja zbierania roślin zielarskich ze stanu naturalnego. 

Surowce używane w naszej produkcji pochodzą z terenu Nadleśnictwa Rudka i obszarów certyfikowanych oraz z gospodarstw ekologicznych. Podczas zbioru ziół ze stanu naturalnego szczególną uwagę przykładamy do zagadnień ochrony środowiska. Osoby zajmujące się zbiorem są systematycznie szkolone, a ilość pozyskiwanych surowców jest ściśle uzgadniana z władzami Nadleśnictwa. Zbiór roślin zagrożonych ustalany jest z Wojewódzkim Konserwatorem Przyrody. 

Zbiorem ziół na nasze potrzeby zajmuje się około 300 osób. Zioła staramy się zbierać w najbardziej optymalnych dla poszczególnych gatunków okresach. Badania chemiczne pozyskiwanych w naszym regionie surowców potwierdzają fakt, że jest to bardzo czysty zakątek naszego kraju i nie stwierdza się tu występowania żadnych zanieczyszczeń środowiska. 

MIODUNKA ZIELE BIO 25g - DARY NATURY
4,20 
Opakowanie: 25g Dostępność: W magazynie
Kraj pochodzenia: Polska Wysyłka: do 24 godzin
Producent: DARY NATURY Wartość odżywcza: -

OPIS: Herbatka ekologiczna MIODUNKA ZIELE BIO - DARY NATURY zawiera dużo rozpuszczalnej krzemionki, garbniki, flawonoidy, kwasy organiczne i sole mineralne. Miodunka jest nazywana płucnikiem lub zielem płucnym ze względu na bardzo korzystne działanie na płuca. Niegdyś miodunka miała duże zastosowanie w medycynie oficjalnej i ziołolecznictwie ludowym a preparaty uzyskane z miodunki były stosowane w leczeniu chorób układu oddechowego. Najważniejszym składnikiem jest rozpuszczalna krzemionka, która stosowana jest w celu zapobiegania zmianom, jakie zachodzą w organizmie wraz z wiekiem. Jest to surowiec o działaniu ściągającym, moczopędnym, przeciwkamiczym i “czyszczącym krew”.

DZIAŁANIE: Działa wykrztuśnie, osłaniająco, przeciwwysiękowo, przeciwkrwotocznie, wzmacniająco, przyśpieszają gojenie ognisk gruźliczych i ran na skórze oraz błonach śluzowych.

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA: Szczegółowy opis przygotowania na opakowaniu. Najczęściej 1-2 łyżki zalać 1 szklanką wody, gotować 10 minut, odstawić na około 30 minut pod przykryciem, odcedzić.

SPOSÓB PRZECHOWYWANIA: Przechowywać w szczelnych pojemnikach i z dala od światła.

SKŁAD: Pulmonariae Herba (ziele miodunki) 100%.

CERTYFIKACJA: Produkt z Certyfikatem Ekologicznym.

WSKAZANIA: Leczenie nieżytu i zakażeń układu oddechowego.

DZIAŁANIE: Działa wykrztuśnie, osłaniająco, przeciwwysiękowo, przeciwkrwotocznie, wzmacniająco, przyśpieszają gojenie ognisk gruźliczych i ran na skórze oraz błonach śluzowych.

INFORMACJA ALERGICZNA: Zawiera związki krzemu krzemionka), allantoina, saponiny, śluzy, garbniki, flawonoidy (kwercetyna), alkaloidy pirolizydynowe, kwas chlorogenowy, kwas elagowy, kwas rozmarynowy i antocyjany.

Ocena:

Opinie klientów

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Opinie o Biobrain.pl na Opineo.pl