Szybki kontakt
tel.
500-610-331
Zamówienia telefonicznie przyjmujemy
w godzinach: PN-PT: 11.00-19.00
Pełne dane kontaktowe
CZARNA SOJA BIO 400g - NATU
8,90 
Opakowanie: - Dostępność: Brak
Kraj pochodzenia: - Wysyłka: -
Producent: NATU Wartość odżywcza: -

OPIS: Ekologiczna czarna soja NATU idealnie nadaje się do przygotowywania past, pasztetów, farszy, zup i sosów. Soja pochodzi z Azji. W Chinach uprawiana była już 4 tysiące lat temu. Jest najważniejszą na świecie rośliną oleistą wykorzystywaną nie tylko do celów spożywczych, ale także przemysłowych, np. do produkcji biopaliw, mydła i smarów. Nasiona soi są cennym pokarmem dla człowieka, jak również surowcem do produkcji pasz. Na bazie soi wytwarza się olej sojowy, mączkę, kaszę, mleko, tofu i lecytynę.

SKŁAD: ziarno soi czarnej*
*składniki ekologiczne

OPAKOWANIE: 400g

DLA ZDROWIA: Nasiona soi zawierają aż 30-50% białka, w tym aminokwasy egzogenne. Ponadto bogate są w tłuszcze (14-24%) oraz witaminy z grupy B jak wszystkie strączkowe. Czarna soja uważana jest za jedna z najbardziej pożytecznych roślin. Ma dużą zawartość minerałów i witamin: m.in. potasu (1377 mg/100 g), magnezu (243 mg), wapnia (224 mg) oraz witaminy E (17 mg).

Soję uznaje się za roślinę o leczniczych właściwościach. Białko soi obniża poziom cholesterolu we krwi, choć równocześnie jest silnym alergenem.

W MEDYCYNIE CHIŃSKIEJ: Przypisuje się soi czarnej naturę termiczną neutralną i smak słodki. Ma działać na śledzionę i nerki, poprawiać krążenie krwi i metabolizm wody, usuwać toksyny z organizmu i działać moczopędnie. Używana jest do leczenia reumatyzmu, chorób nerek oraz związanych z nimi dolegliwości, np. bólu dolnej części pleców i kolan, słabych kości, częstych przeziębień i chronicznego kaszlu.

###

###

###

Ocena:

Opinie klientów

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Opinie o Biobrain.pl na Opineo.pl