Chlorek magnezu i jego zdrowotne właściwości

Chlorek magnezu – jego zdrowotne właściwości

Magnez należy do podstawowych pierwiastków, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Odgrywa istotną rolę w przemianie węglowodanów, białek oraz tłuszczów, wraz z wapniem wpływa na mineralizację kości, działa przeciwzakrzepowo, poprawia pracę układu krążenia, immunologicznego, łagodzi również stres, bóle głowy. Posiada także niezwykle pozytywny wpływ na naszą kondycję psychiczną.
Niestety, większość z nas cierpi na niedobór magnezu. Do najczęstszych objawów niedoboru należą m. in. zaburzenia koncentracji, migrena, rozdrażnienie, problemy z zasypianiem, stany depresyjne, kołatanie serca, zespół niespokojnych nóg, drganie powiek lub górnych warg, skurcze łydek. Zazwyczaj dostarczamy magnez organizmowi w formie pożywienia (dobrym źródłem tego pierwiastka są warzywa i owoce), a także suplementów diety, przyjmowanych doustnie, jednak jest on źle wchłaniany z przewodu pokarmowego.

Dużo lepsze efekty przynosi kuracja chlorkiem magnezu, który przedostaje się do organizmu przez skórę.
Chlorek magnezu to związek nieorganiczny – sól magnezowa, dostępna w postaci bezbarwnych, pozbawionych zapachu kryształków, które bardzo dobrze rozpuszczają się pod wpływem wilgoci. Choć chlorek magnezu może być stosowany zarówno do użytku zewnętrznego, jak i wewnętrznego (w formie tabletek), dużo lepiej wchłaniany jest przez skórę, dlatego zalecamy używanie go do kąpieli solankowej lub masażu. Wystarczy dodać do ciepłej wody 1-2 szklanki substancji i moczyć się 20-30 minut w kąpieli (nie używamy mydła ani innych produktów). Można również stosować chlorek magnezu w kąpieli solankowej dla stóp, w tym celu do miski wsypujemy 1-2 łyżek soli. Po zabiegu zaleca się opłukanie ciała pod prysznicem.

Chlorek magnezu posiada liczne właściwości wpływające korzystnie na nasz organizm. Oprócz uzupełniania niedoborów magnezu, przyśpiesza on gojenie się ran, obniża poziom cholesterolu, oczyszcza krew, stymuluje też pracę białych krwinek, a także całego układu odpornościowego, przez co działa wspomagająco przy leczeniu chorób zakaźnych. Chlorek magnezu łagodzi również objawy przemęczenia, poprawia nastrój i pomaga przywrócić równowagę psychiczną, dzięki czemu stosowany jest w leczeniu zaburzeń na tle nerwowym. Zalecany jest także dla osób uprawiających regularnie sport.

W dzisiejszych czasach coraz częściej cierpimy na niedobór magnezu, co jest powodowane głównie stresem, niewłaściwą dietą, nadużywaniem kawy, czy też terapiami hormonalnymi. Tymczasem deficyt magnezu w organizmie może skutkować poważnymi zaburzeniami. Uzupełnianie niedoborów za pomocą chlorku magnezu z pewnością pomoże temu zapobiec.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię